„Święto Chleba” 2018

„Święto Chleba”  2018 - Organizowane przez Cech Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Limanowej już po raz piętnasty w dniu 02.09.2018 r.

Pod patronatem:  Księdza Proboszcza Parafii Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej, Starosty Limanowskiego oraz Burmistrza Miasta Limanowa.

Swoje wyroby wystawiały i do degustacji zapraszały piekarnie, cukiernie i masarnie z terenu powiatu limanowskiego zrzeszone w limanowskim Cechu:

  • Piekarnia Władysław Gawlik z Męciny
  • Piekarnia „Krzyś” Krzysztof Golonka z Limanowej
  • Domowa Piekarnia Krzysztof Kotara z Chomranic
  • Piekarnia „Szubryt” z Biczyc Dolnych
  • Cukiernia Elżbieta i Andrzej Jaśkowiec z Mszany Dolnej

Do degustacji chleba smalcu dostarczyły cztery również rzemieślnicze firmy masarskie:

  • Stanisława i Romana Wiktor z Jodłownika
  • Romana Dudka „Laskopol” z Limanowej
  • Andrzeja Marka Skolarusa MARKAM z Kasinki Małej,

Do uświetnienia obchodów tegorocznego „Święta Chleba” przyczyniły się również firmy piekarsko-cukiernicze:

  • Ewy i Piotra Pajor z Laskowej
  • Ryszarda Stryczek i Stanisława Mąki z Laskowej
  • Haliny Drożdż z Limanowej

 ponadto

  • Władysław i Paweł Michura z firmy Midrew z Młynnego
  • Tadeusz Leśniak, Władysław Kaczmarczyk i Stanisław Surmacz – miody pszczele        

Przy tegorocznym Świecie przygrywali nam zespół regionalny „Spod Kicek” z Mordarki  oraz Orkiestra z Tymbarku „Tymbarski ton”.

Podczas obchodów tegorocznego święta Chleba wręczono odznaczenia rzemieślnikom zrzeszonym w Limanowskim Cechu przyznane przez Związek Rzemiosła Polskiego :

  1. Honorowa Odznaka Rzemiosła dla Pana Jacka Kądziołki
  2. Złota i Srebrna Odznaka Mistrza za szkolenie uczniów dla Pana Zbigniewa Szubryta

Wręczone zostały również stypendia pieniężne dla 26 uczniów wyróżniających się w roku szkolnym 2017/2018 za wyniki w nauce i sporcie ufundowane przez Cech Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Limanowej, jako organ prowadzący Branżową Szkołę I Stopnia Cechu Rzemiosła
i Przedsiębiorczości im. Św. Józefa

Klasa I A – wychowawca Paweł Kasiński

  1. Kotlarz Kamila - uczennica fryzjerstwa z zakładu Pani Małgorzaty Król z Limanowej ul. Mordarskiego 4
  2. Natanek Sławomir - uczeń lakiernik z zakładu Pana Bogdana Pałki Stara Wieś 783
  3. Papież Jakub - uczeń mechanik pojazdów samochodowych z zakładu Pana Bogdana Drzyzgi znajdującego się w Tymbarku 454
  4. Surdziel Mateusz - uczeń monter zabudowy i robót wykończeniowych
    w budownictwie z zakładu Pana Piotra Kęski znajdującego się w Koszarach 57
  5. Undas Mateusz - uczeń mechanik pojazdów samochodowych z zakładu Pana Bogdana Drzyzgi znajdującego się w Tymbarku 454
  6. Wąchała Kinga - uczennica fryzjerstwa z zakładu Pani Małgorzaty Wiewiórskiej z Limanowej ul. Jana Pawła II 5
  7. Wilczyński Dawid - uczeń elektromechanik pojazdów samochodowych z zakładu Pana Ryszarda Golonki z Limanowej ul. Starodowrska 14 f

Klasa I B – wychowawca Magdalena Dyrek

  1. Bubula Patrycja - uczennica fryzjerstwa z zakładu Pani Moniki Szabaciuk z Limanowej ul. Kopernika 5
  2. Kuzar Krzysztof - uczeń murarz-tynkarz z zakładu Pana Jana Wojtasa znajdującego się w Siekierczynie 122
  3. Pomietło Przemysław – uczeń stolarz z zakładu P. Józefa Czamary znajdującego się w Limanowej ul. 19 stycznia 4
  4. Prędki Tomasz - uczeń elektryk z zakładu P. Jarosława Pająk znajdującego się w Przyszowej 311
  5. Tomera Patrycja – uczennica fryzjerstwa z zakładu Pani Małgorzaty Wiewiórskiej z Limanowej ul. Jana Pawła II 5

Klasa II A – wychowawca Agata Stochel

  1. Kurzeja Łukasz - uczeń lakiernik z zakładu Pana Bogdana Pałki znajdującego się w Starej Wsi 783

Klasa II B – wychowawca Anna Zięba

  1. Matląg Jacek - uczeń mechanik pojazdów samochodowych z zakładu Pana Edwarda i Tomasza Wajda znajdującego się w Limanowej ul. Tarnowska 1a
  2. Olesiak Justyna - uczennica fryzjerstwa z zakładu Pani Agnieszki Leśniak z Limanowej ul. Wąska 2
  3. Puchała Wojciech - osiągnięcia sportowe - uczeń monter sieci instalacji i urządzeń sanitarnych z zakładu Pana Józefa Golonki z Limanowej
    Przyłęckiego 5

 Klasa III A – wychowawca Marta Kasińska

  1. Biedroń Karol - uczeń elektryk z zakładu P. Mieczysława Biedronia znajdującego się w Limanowej ul. Kopernika 5a
  2. Bogacz Iwona - uczennica fryzjerstwa z zakładu Pani Jolanty Nawieśniak z Limanowej ul. Matki Boskiej Bolesnej 7
  3. Król Dominik - uczeń elektryk z zakładu P. Adama Czamary znajdującego się w Młynnym 329
  4. Nowak Iwona – uczennica fryzjerstwa z zakładu Pani Małgorzaty Wiewiórskiej z Limanowej ul. Jana Pawła II 5
  5. Oleś Katarzyna – uczennica fryzjerstwa z zakładu Pani Jolanty Nawieśniak z Limanowej ul. Matki Boskiej Bolesnej 7
  6. Palacz Jan - uczeń blacharz samochodowy z zakładu P. Mariana Pałki znajdującego się w Limanowej Stara Wieś 673
  7. Pałka Sławomir - uczeń blacharz samochodowy z zakładu P. Mariana Pałki znajdującego się w Limanowej Stara Wieś 673
  8. Śliwa Jakub - osiągnięcia sportowe - uczeń elektryk z zakładu P. Andrzeja Potoniec znajdującego się w Młyńczyskach 124

 Klasa III B – wychowawca Krystyna Sukiennik- Pasyk

  1. Florek Ewelina - uczennica fryzjerstwa z zakładu Pani Józefy Palacz mieszczącego się w Słopnicach 1111
  2. Joniec Monika - uczennica fryzjerstwa z zakładu Pani Anny Oleksy z Limanowej ul. Kościuszki 13

  

Używamy ciasteczek, aby zapewnić Ci lepszą jakość przeglądania. Jeśli nadal chcesz korzystać z tej strony, wyrażasz zgodę na korzystanie z ciasteczek. Więcej informacji ...