Zaproszenie na Święto Chleba - 2018

W pierwszą niedzielę września tj. 02.09.2018 r. już po raz piętnasty obchodzić będziemy organizowane przez Cech – „Święto Chleba” pod patronatem Ks. Prałata Bazyliki MBB w Limanowej, Starosty Powiatu Limanowskiego, Burmistrza Miasta Limanowa.

Zapraszamy wszystkich na wspólne świętowanie, które rozpocznie się o godz. 8.40 zbiórką na parkingu za budynkiem Cechu i uroczystym przemarszem do Bazyliki M.B. Bolesnej na Mszę Świętą w intencjach piekarzy i cukierników.

Program uroczystości:

Niedziela 2 września 2018 r. – Cech – Bazylika MBB - Rynek

8.40 – Zbiórka uczestników uroczystości na parkingu  za budynkiem Cechu

8.50 – Wspólny przemarsz do Bazyliki Matki Boskiej Bolesnej

9.00 – Msza Św. w intencjach piekarzy i cukierników

10.00 – Rynek – Błogosławieństwo chleba na stoiskach

10.15 – Powitanie chlebem i solą gospodarzy: powiatu, miasta i gminy  Limanowa

10.30 – Wręczenie odznaczeń oraz podziękowań

11.00 – Prezentacja wystawiających zakładów oraz przegląd ich wyrobów piekarniczo – cukierniczych i gastronomicznych połączony z degustacją;

–   Występ zespołu folklorystycznego „Spod Kicek” z Mordarki

od 11.30   Spotkanie w budynku Cechu