V Zimowe Igrzyska Rzemieślniczych Szkół Cechowych i Izbowych

W dniach 25-28 lutego 2018 roku odbyły się w Zakopanem V Ogólnopolskie Zimowe Igrzyska Rzemieślniczych Szkół Cechowych i Izbowych. Uczestniczyło w nich 12 ekip, ponad 150-ciu zawodników. Rywalizowano w łyżwiarstwie szybkim, biegach narciarskich, slalomie gigancie, i snowboardzie. Zmagania odbyły się na obiektach COS w Zakopanem, Stacjach Narciarskich w Suchem i Witowie.

W Igrzyskach tych Branżową Szkołę I Stopnia im. Św. Józefa w Limanowej godnie reprezentowała 7 naszych uczniów:

Opiekunem był mgr Kamil Zaręba

I dzień Igrzysk zaczął się mocnym akcentem ze strony naszych uczniów w dwuboju(100m, 400m) na torze lodowym COS Zakopane, Wojciech Puchała i Jakub Śliwa zajęli odpowiednio drugie i trzecie miejsce.

Po uroczystym otwarciu Igrzysk zaczęliśmy rywalizacje w biegach narciarskich pod Wielką Krokwią gdzie najlepiej z naszych uczniów wypadł Jan Giemzik zajmując piąte miejsce.

II dzień rywalizacji przeniósł się na narciarski stok w Suchem gdzie młodzież cechowa zmagała się  w slalomie gigancie i snowboardzie. Konkurencja w snowboardzie okazała się dominacją jednego zawodnika, gdzie Jakub Śliwa praktycznie zdeklasował swoich rywali wygrywając z przewagą ponad 6 sekund nad drugim zawodnikiem. Z dobrej strony pokazał się także Łukasz Piwowarczyk zajmując piąte miejsce w slalomie gigancie.

III dzień
zawodów przeniósł się na stok narciarski w Witowie. Rywalizacja w snowboardzie było to znów show jednego zawodnika Jakub Śliwa w tym dniu stanął znów na najwyższym stopniu podium a Łukasz Piwowarczyk w slalomie gigancie uplasował się na czwartym miejscu tuż za podium.

Ale to nie było koniec emocji, po podsumowaniu punktów na najwszechstronniejszego zawodnika Igrzysk Jakub Śliwa zajął drugie miejsce z 233 punktami na koncie ustępując tylko reprezentantce Zakopanego. W ostatniej klasyfikacji , klasyfikacji szkół najlepsza okazała się drużyna z Zakopanego która zgromadziła największą liczbę punktów po trzech dniach zmagań, nasza 7 osobowa ekipa zajęła wysokie II miejsce.

Pożegnaliśmy V Zimowe Igrzyska w Zakopanem w miłej atmosferze, która towarzyszyła nam na każdym kroku tej imprezy.