Narodowe Święto Niepodległości 11 listopada

Tradycyjnie jak co roku w dniu 11 listopada 2017 r., podczas którego Polacy obchodzą Narodowe Święto Niepodległości Limanową odwiedził sam marszałek Józef Piłsudski.

Uroczystości związane z 99 rocznicą odzyskania niepodległości rozpoczęły się o godzinie 10.30 na limanowskim rynku, gdzie licznie zgromadzili się mieszkańcy miasta oraz przedstawiciele lokalnych władz. W uroczystościach wzięły udział również poczty sztandarowe szkół i instytucji oraz delegacje z wiązankami kwiatów. Po inscenizacji, przemówieniach i apelu poległych, zgromadzeni udali się pod Pomnik Nieznanego Żołnierza, gdzie zostały złożone wiązanki kwiatów.Obchody 99 rocznicy odzyskania niepodległości zakończyła uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny odprawiona w Bazylice Matki Boskiej Bolesnej.

W uroczystościach udział wzięły poczty sztandarowe Cechu i Branżowej Szkoły I Stopnia Cechu Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Limanowej wraz z delegacjami z kwiatami.

14 października 2017 r. - Dzień Edukacji Narodowej

Dnia 16 października 2017 r. w świetlicy Cechu Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Limanowej odbyło się spotkanie nauczycieli i pracowników Branżowej Szkoły I Stopnia CRiP im. Św. Józefa w Limanowej oraz mistrzów szkolących młodocianych pracowników z Zarządem Cechu z okazji Dnia Edukacji Narodowej – święta nauczycieli i pracowników oświaty.

W czasie spotkania nauczycielom, rzemieślnikom szkolącym uczniów i pracownikom szkoły życzenia i podziękowania z okazji ich święta złożyli : Pan Józef Curzydło – Starszy Cechu, Pan Janusz Wojs – Dyrektor Cechu i Pan Jerzy Stochel – Dyrektor Szkoły.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej zostały wręczone odznaczenia:

 

 • Złoty Medal imienia Jana Kilińskiego za zasługi dla rzemiosła polskiego, Panu Jerzemu Stochlowi – Dyrektorowi Szkoły
 • Platynową Odznakę Mistrza za szkolenie uczniów w rzemiośle, Panom:
  Mieczysławowi Biedroniowi,
  Marianowi Matrasowi,
  Krzysztofowi Wyrwie
 • Złotą Odznakę Mistrza za szkolenie uczniów w rzemiośle, Panom :
  Józefowi Golonce,
  Krzysztofowi Marszałkowi,
  Pawłowi Michurze,
  Wilhelmowi Mrożkowi,
  Leszkowi Popiołkowi,
  Zbigniewowi Szubrytowi
 • Srebrną Odznakę Mistrza za szkolenie uczniów w rzemiośle Paniom i Panom : Józefie Leżańskiej,Małgorzacie Matule,
  Grażynie Mrożek,
  Jolancie Nawieśniak,
  Jerzemu Bolisędze,
  Stanisławowi Cichańskiemu,
  Wojciechowi Łojasowi,
  Stanisławowi Oleksemu,
  Antoniemu Porębskiemu,
  Antoniemu Skirlińskiemu,
  Zbigniewowi Śmietanie,
  Mieczysławowi Śmierciakowi,
  Grzegorzowi Zającowi,
  Stanisławowi Zawadzie

 

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...