html5 templates

Komunikat z MEN-u o powrocie na zajęcia praktyczne u pracodawców
od 29 czerwca 2019

Informujemy, że od 29 czerwca br. przywrócone zostaną zajęcia praktyczne u pracodawców dla wszystkich uczniów branżowej szkoły I stopnia będących młodocianymi pracownikami.

Oznacza to, że uczniowie będący młodocianymi pracownikami mają obowiązek od najbliższego poniedziałku, tj. od 29 czerwca br., realizować przygotowanie zawodowe u pracodawcy zgodnie z przepisami prawa pracy, przy zachowaniu bezpiecznych i higienicznych warunków pracy, a także rygoru sanitarnego wymaganego od zakładów pracy w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

Biorąc pod uwagę, że udział w zajęciach praktycznych u pracodawców dla ucznia będącego młodocianym pracownikiem jest obowiązkiem, uprzejmie proszę o pilne poinformowanie wszystkich uczniów Państwa szkoły będących młodocianymi pracownikami o tym obowiązku.

Od 1 czerwca wznowiono praktyki i zajęcia praktyczne dla kolejnej grupy uczniów

Od 1 czerwca 2020 r. ruszają zajęcia praktyczne dla uczniów klas III branżowych szkół I stopnia, zarówno będących, jak i niebędących młodocianymi pracownikami.

Informacja oraz oświadczenie

Informacja oraz oświadczenie pracodawcy dotyczące zwolnienia młodocianego pracownika z obowiązku świadczenia pracy w okresie zawieszenia zajęć w Szkole Branżowej I Stopnia.

Wytyczne dla salonów fryzjerskich i kosmetycznych

Ministerstwo Rozwoju przedstawiło wytyczne dla salonów fryzjerskich i kosmetycznych, które wznawiają działalność w poniedziałek 18 maja. Zasady zostały opracowane wraz z Głównym Inspektorem Sanitarnym.

Biuro

ul. Jana Pawła II 5